BURUN ESTETİĞİ

BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Burun Estetiği

Burunun estetik olarak seklinin değiştirildiği ameliyatlara lipoplastı demekteyiz. Bu ameliyat ile burunu küçültmek burun sırtı eğriliğini düzeltmek burun ucunu yeniden şekillendirmek ve burun deliklerine müdahale etmek mümkündür. Bazen doğumsal bazen de geçirilen travma ya da cerrahiler sonucu burundaki sekil bozukluklari yuzun kendi içindeki ahengini bozarak dis gorunumunuzu etkiler ve bazen ikili ilişkilerde ozguven problemleri yaratabilir. Rinoplasti ileYanaklar, dudak,cene kaslar gibi yuzun estetik unitelerine uygun doğal ve ameliyat geçirdiği belli olmayan yeni bur burun yapmayi hedefliyoruz. Estetik rinoplasti sirasinda nefes almanizi zorlaştıracak burun ici yapilar ile ilgili bozukluklar var ise ayni anda bunlarin da düzelterek saglikli nefes alabilmeniz sağlanabiliyor.

Burun ameliyatları için sizinle yapacagimiz ilk görüşme bundan sonraki ilerleyişimizi belileyen en önemli adim. Sizin beklentileriniz net aktarmaniz ve istediğiniz goruntunun sizin yuzunuz için ne kadar uygun olacagina birlikte karar vermemiz gerekiyor. Beklentilerinizin gerçeğe yakin olup olmadigi ve yuz estetik olculeriniz ile uyumunu değerlendirmek ve buna gore operasyon planlamak rinoplastinin en önemli adimi.


Burun ameliyatı genel anestezi altinda yapilan ve iki saat kadar suren bir ameliyatir. Ameliyat olduğunuz geceyi hastahanede geçirmeniz yeterli. Ameliyattan sonra burun sirtunuzda bir splint bulunur ve bu splinti bir hafta sonra cikarilir. Bu bir haftalik süreç içinde normal hayatiniza geri dönebilir istediğiniz sekilde disariya cikabilirsiniz. Ameliyat sonrasi agizdan alinan agrikesici ilaçlar ile sikayetinizin olmamasi saglanmaktadir. Rinoplasti sonrasi burnunuzda bir ay kadar sürebilen hafif bir odem olabilir bu donemde darbelerde korunmak gerekmektedir. Burunun tam şekillenmesi ortalama 6 ay kadar surmketedir ancak ilk ay sonrasi etrafinizdakiler sizin ameliyat olduğunuzu anlamayacaktırlar.

Burun ameliyatı fiyatları, düşünülenin aksine çok uygundur. Üstelik verdiği sonuç ve neticesinde ameliyat olan hastanın sosyal yaşamında verdiği özgüven ve avantajlar düşünülecek olunca burun ameliyat fiyatları önemsiz kalmaktadır.